Filipovy modelářské stránky

Reportáže

   Letošnímu ročníku Rožnovskému kolovratu opravdu přálo počasí. A bylo to poznat i účasti. Sešlo se dvacet účastníků a očekával se boj o každý bod. Foukal mírný severní vánek a letové časy dosahovaly maxima bodu za letový čas. O pořadí rozhodovala tedy přesnost přistání. Letošním vítězem se po velkém boji stal Tomáš Kadlec s pouhou 5ti bodovou ztrátou z  maxima 1560 bodů. Druhý skončil Pavel Höfer a třetí Jiří Kadlec. 

 fotky v galerii jsou zde..

   Přidávám zde několik fotek ze  slunečného srpnovího víkendu na Juřince.

Letos se Jeti Meeting po neshodách v Hranicích přesunul na jižní moravu což mi přišlo trošku z ruky. Nicméně ZDZ uspořádalo každoroční polétání a také bylo nač koukat. Nejen mému obdivu se těšil Zlin 142 a F7F Tigercat. Oba modely byly velmi realistické i svým letovým projevem. Ikdyž dle mého názoru Tigercat by mohl mít pár koníků navíc..:) Přece jen to byl stíhač o výkonu 4200HP.  O vrušení nebyla nouze. Po výpadku signálu došlo k havárii Jaku 54, který skončil 4m od zaparkovaného Mondea. Na fotce je vitět pilot letatdla a otočenž zady odcházející majitel mondea, které měl mavíc jen vypůjčeno na tento víkend. Naštětí se vše obešlo bez následku.

   Jelikož tradiční létání v Kelči za moc nestálo, dokonce i počasí bylo o víkendu proti, tak jsem se vydal po páru dnech do Hranic. K mému překvapení byla účast velmi hojná a opět bylo nač koukat. Přidal jsem se s svou troškou do mlýna a provětral Laicu a Diablotina. Sluníčko pořádně peklo a ve stínku bylo narváno. Nicméně se létalo vlekalo o závod. Několikrát došlo i seskoku RC paraganů. Na večer se počasí krásně uklidnilo a tak dokud šlo vidět bylo ve vzduchu pořád plno.. akce se opravdu vydařila..:) Jelikož jsem s sebou neměl foťák, tak kvalita fotek za moc nestojí.  I přesto několik z mobilu je  je tady ...

   Se spožděním přidávám fotky z Janové u Vsetína, kde se setkali příznivci klasické stavby. Soutěž probíhla dle přísných pravidel SAM 78 pro historické modely. Účastníků bylo spousta a bylo nač koukat. Všude přítomná vůně étheru jen umocňovala atmosféru:)

odkaz na fotky v galerii  je tady ...

Posledni komentare
17.06.2011 20:55:28: No to vis ze me to laka.. ale jeste jsem nedal dohromady hornoplosnika a mam porad rozestaveneho toh...
16.06.2011 22:31:01: Pěkné éra... A co ty, kdy neco takové postavíš?smiley${1}

   Čas utíká jako voda a mě ani nepřišlo že aerovleky v Holešově jsou už tento víkend. Naštěstí se mi připomenul Zdeněk na Skypu a tak jsme vyrazili na jih za troškou slunce. Ve ValMezu se honily přeháňky a ráno pršelo, ale předpověď slibovala lepší počasí.. Po příjezdu do Holešova to vypadalo zpočátku bledě, ale zástupy letadel dávaly naději. Po páru kapkách se nebe umoudřilo a bylo opravdu nač koukat. Škoda jen že baterky ve foťáku byly jineho názoru.

odkaz na fotky v galerii  je tady ...

fotky a videa na stránkach LMK Holešov tady ...

         V rámci oslav 700.let  Zubří v sobotu 26.června 2010 na místním fotbalovém hřišti byla uspořádána rekonstrukce Velkéj bitvy o pálenicu v Poličnej. Jako předskokan bitvy zalétal též Dan Hrachovec.

tož tady sů fotky...

         Jubilejní 15. ročník setkání elektroletů se konal 22. srpna opět na letišti v Drahotuších. Počasí napínalo až do poslední chvíle, nakonec ale bylo zase nač koukat.  Velmi pěkné bylo vystoupení dvou modelu F3A Elexant a jejich dualní akrobacie. K vidění byla i 3D akrobacie Aleše Zapletala.

další fotky v galérii...

14. ročník exhibice elektroletů

více fotek tady...

 
Filo (C) 2008 -2011