Filipovy modelářské stránky

Létání

   Sezónu jsem zahajil už dříve, ale ve větší sestavě jsme se dostali na svah až tento prodloužený vikend, a to ronou dvakrát..:) no počasí vyšlo to parádně! Slunko peklo až hrůza a vítr krasně chladil. V nárazech bylo 12m/s ale krasně to střídala termika. Bohužel na Berťasovo éro to byl nejspiš vítr už příliš silný a konstrukce nevydržela. Holt soudruzi v TopModelu udělali někde chybu. Nejspíš to bylo chatrným řešením plovoucí výškovky, která nevydržela a letadlo spadlo do smrtící vývrtky. Mám obdobnou zkušenost s výškovkou na Filipovi 600, kterého jsem kdysi zakoupil a při jednom z průletů jsem tahal za výškovku a marně - přiložená páka byla dostatečně krátká, aby servo s výškovkou nepohlo.   několik fotek je zde..

   O víkendu se opět ukázalo krásné počasí a pamatovalo i na modeláře. Foukalo stabilně kolem 8m/s. Tentokráte jsme využili pozvání od Jirky Šindlera a vydali se do Oder. Přijeli také synci z Polska, takže bylo na svahu pořadně narváno a místy bylo husto i ve vzduchu. Létalo se parádně, počasí nezklamalo. Bohužel se to neobešlo bez karambolů.. Jirka rozklížil odtokovku na Vampírovi a Zdeněk udělal značku na levem křídlu. Jinak se nám smůla vyhýbala.

    odkaz na fotky v galerii  je tady ...

Poslední únorový víkend se konečně počasí umoudřilo a ja měl nutkání jít si zalítat. V neděli ráno zvoní telefon a ja zjištuji že nejsem sám koho to láka na svah. Na kopec jsme vyrazili v již tradiční sestavě. Ja , Zdenek a Martin. Počasí bylo krásné, ale podmíky se ukázaly spiše slabé. Provětral jsem Zeffiroso, červená na spodní strnaně křídla jde krásně vidět:) Občas jsem i nesportovně použil motor. Ale ouha.. zapomněl jsem přeprogramovat brzdu na motoru a vrtule pořádně brzdila. Tak jsem to řešil stoupánim do nulové rychlosti zakončené zvratem, abych docílil sklopení vrtule. Zdenek přes zimu reinkarnoval Vikinga a tak došlo na opakovaný zálet. Ten se povedl na jedničku a Viking opět nádherně létá. Snad už jen dodat, že zahajení sezony pokračovalo i po odjezdu ze svahu a to až do jedné hodiny ranní.. takže jsem zahájili opravdu zodpovědně!

    

Posledni komentare
02.03.2011 12:35:05: JJ, tak sa musísmiley${1}
    Dneska Dneska jsem opět provětral Stinga. Vzal jsem s sebou i kameru a tak mužete mrknout na asi 5min. video. Tentokráte technika neselhala takže video je i s přistáním. Ne jako naposled v Ratiboři kdy jsem trefil jedinou tyčku na svahu a na kameře nebyl ani byte. Kvalita zaznamu z dnešního lítaní je dost mizerná, ono taky to slunko místo aby pomohlo tak šklebilo jak do objektivu tak i do očí. Obsada byla tentokráte širší o kolegy s maketami, kteří přijeli až  z Olomouce.

odkaz na video je tady ...

   Teplota 13°C, vítr až 12m/s a svítící sluníčko. To vše slibovalo slušné podmínky. Ještě že mám balast! Bez něj by to byl dneska asi marný boj s větrem. Naložil jsem jednu celou šachtu (365g)  a hurá do vzduchu. Ze začátku něž jsem ero rozběhnul tak jsem si říkal jestli to není moc ale nebylo.. Další výhodou kterou jsme ocenil byl kryt na rádio - tedy spíš na ruce:) No nekupte to za 13,- USD. Martin to vyřešil suprer moderníma červenýma rukavicema. Ale i tak začalo byt po hodce docela zima.. Nicméně to bylo další příjemně strávené sobotní odpoledne..

    odkaz na fotky v galerii  je tady ...

Posledni komentare
01.11.2010 18:43:41: Ha! nekdo se tu nepodepsal.. kdo to asi bylsmiley${1}smiley${1}
01.11.2010 18:08:56: ale v sobotu svítilo + foukalo na kopci tak úžasně + skvělá obsada, že to nešlo nemít než dobrou nál...
01.11.2010 17:57:48: Zvlášt když potkám borce na mopedu :-)viď? smiley${1}
01.11.2010 15:51:25: No jo, Petra, ta ma snad dobrou náladu pořád.

Už dříve mě napadlo, že by se dalo létat v Meziříčském  parku, ale vždy to zůstalo jen u myšlenky. Teda až do včerejška:) Nápad byl naprosto spontální takže jsem s sebou neměl ani foťák, takže dokumentace je pořizována mobilem.

    

Posledni komentare
26.09.2010 20:42:15: jj.. diky za odkazsmiley${1}
23.09.2010 21:29:21: Takhle ty fotky z mobilu nejsou špatné, tady je video z Youtube. http://www.youtube.com/watch?v=pfN0...
        

Černá Zmije je opět ve vzduchu! Po neúspěchu, kdy jsem na každý motor osadil jiným regulátorem jsem byl donucen vykuchat z druhý regl do páru z Laicy, aby motory běžely naprosto stejně. Povedlo se a dvoumotoráček se konečně dočkal střídavěho pohonu a dneska okusil teplotu vzduchu těsně nad obilím.

    odkaz na fotky v galerii  je tady ...

 

 

        

  Došlo na další focení a tak jen dolním další obrázky. Pokoušel jsem se létat co nejníž až jsem začal ohybat trávu co vyrůstala z obilí. Dokonce to jde vidět i na jedné fotce:)

  a tady jsou další fotky ...

        

Laica létá a já jsem s ní velice spokojen. Rozsah rychlostí je obrovský a tak došlo i na focení. Většina fotek je pořizena za letu na 1/3 plynu. Za těch 12min co jsem stačil vybít troje baterky jich brácha pořídil pěknou řádku, tak zde dávám ty nejzdařilejší.

    odkaz na fotky v galerii  je tady ...

Posledni komentare
11.08.2010 09:21:28: Snažil jsem se postavit něco létaveho a zaroveň hezkého.. fotky jsou odsud: http://mapy.cz/#mm=TtTcF...
10.08.2010 03:50:45: Nó, vypadá to moc hezky a to podvečerní slunce dělá pěkné osvětlení. Kde je to focené?
Další video ze létání...

Podmínky byly suprové.. vítr kolem 7m/s a éra stále stoupala, rychlosti rostly. Občas přišly i nějaké ty  turbolence. Létalo se skwěle, ale přistání byla o to horší... 

 

Svahové létání na konci září v Ratiboři

další fotky v galérii...

 
Filo (C) 2008 -2011