Filipovy modelářské stránky

HomePage

      

Sotva jsem sem vložil minulý příspěvěk s fotkami a odkazy na okolní svahy, už jsem seděl v autě s Martinem a Zdenkem a mířili jsme do Petřkovic.

další fotky v galérii...

 

 

Zde jsou místa, na kterých se dá létat svah a kde se můžeme potkat.

 

      

Konečně jsem navštívil jižní svah na Tošovickém kopci u Oder. Dle předpovědi foukal jih,misty až 10m/s. Když jsem se odhodlal hodit model dolu ze svahu, byl jsem překvapen. Během minuty jsem nastoupal dobrých 80m! Ještě že jsem naložil 120g balastu. Ocelot hvízdal po celém svahu, prostě paráda! Na přistání jsem si radši sešel dolu na pole a tam pohodově přitál. Po třetí hodině přijeli místní se samokřídly. Konečně nejsem na svahu sám mužeme pokecat. Jirka Šindler přivezl také svoje L-33 Solo. Opravdu pěkny kousek. Trošku se zatáhlo a podmíky zeslábly, ale lítat se dá pořád. Biju se do hlavy, že jsem od minulího létaní nedal nabít baterky a tak raději jdu dolů. Alespoň bude pár fotek:))

další fotky v galérii...

      

Jaro je tady..! Po blátivé procházce přes pole hurá do vzduchu. Počasí bylo lákavé. Teplota něco kolem 16ºC, vítr cca 6m/s. Svah nosil poměrně stabilně a občas se utrhla nějaká ta silná jarní termika, při které se dala nabrat během chvilky slušná výška. Ačkoli se nakonec zatáhlo a vyhnal nás déšť, tak to bylo příjemně strávené jarní odpoledne.

další fotky v galérii...

      

 

 

 

 

 

   Po menší pauze je tu malinky přispěvek.. Vánoční obleva přinesla trošku teplejší počasí a ja neodolal západnímu větru a šel chvili mrznout na svah. Jak jsem dorazil na místo, bylo mi jasné, že jsem neprohloupil. Rovnou jsem ocelota nalozil třemi ocelovými válečky. Svah nosil perfektně! Občas se vyskytla nějaka ta bublinka, ale na hledání velkých výšek to nebylo. Ačkoli to z fotek moc nevypadá, tak po pul hodince jsem měl prsty pěkne promrzlé. Nicměně jsem ukojil svuj absťák a spokojeně mířil domu.

 

další fotky v galérii...

         Podzim klepe na dveře a teploty padají dolů, tak je třeba přemášlet o zimní výbavě

další fotky v galérii...

video tady...

         Jubilejní 15. ročník setkání elektroletů se konal 22. srpna opět na letišti v Drahotuších. Počasí napínalo až do poslední chvíle, nakonec ale bylo zase nač koukat.  Velmi pěkné bylo vystoupení dvou modelu F3A Elexant a jejich dualní akrobacie. K vidění byla i 3D akrobacie Aleše Zapletala.

další fotky v galérii...

 

Po včerejším propršeném dnu se počasí umoudřilo a mírný západní vítr byl ideální pro zálet Zdenkova nového kousku. Na třímetrový kompozitový speciál je opravdu radost se dívat a poslouchat pískání při průletech. Je splněno - Nyx létá nádherně. Nicméně příště by podmíky mohly být klidně silnější.

další fotky v galérii...

 

 

I přes uzavřené cesty na letiště, hlídkování  a pohovory se strážníky městské policie se létá. A sešlo se tady hodně lidí.. aby ne, počasí se opravdu vydařilo. 

další fotky v galérii...

 

1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
 
Filo (C) 2008 -2011