Filipovy modelářské stránky

HomePage

         Nádherné slunečné počasí, vlažný jižní větřík a slušná temika lákala opět  na svah. Po nedělním obědě se nás v Kateřinicích sešlo docela dost. Místy bylo ve vzduchu opravdu husto, dokonce se srazily dvě káčka, ale naštěstí bez vážné újmy na materiálu. Zdenek opět dominoval celemu svahu s nádhernými průlety svého 5,2m velkého FS5000.

další fotky v galérii...

         A je to tady nejen mnou dlouho očekávaný zálet FS5000  se povedl na jedničku. Klobouk dolů Zdenku, opravdu je to skvělý zažitek vidět takovéto opravdu velké éro ve vzduchu, jak se krásně prohání po obloze.

další fotky v galérii...

video tady...

      Po dlouhé deštivé pauze jsem se opět dostal na svah. Chvili jsme s Martinem váhali zda-li vůbec máme jet, ale absťák byl tak velký, že jsme nakonec sbalili era a o třetí odpolední byli na svahu. Ze začátku to vypadalo, že nás vyžene bouřka a pojedeme domu, ale nakonec se počasí umoudřilo a čas na mém rádiu se zastavil na 1hod a 42min.

 

 

 

 

 

 

   více tady..

 

Tímto příspěvkem bych měl potěšit zejména příznivce historiků.. tak trochu jsem se nakazil na flying is great:) mrkněte sami, no není to fakt sqelé:)


      

Tak ani Spektrum nezahálí a přicházi s novinkami. Nová Dx8 slibuje telemetrii v základu, kterou HiTec na Auroře dost odflaknul.

   více na webu RC noviny..

      

Po neúspěšném pokusu v Ratiboři, kdy jsem zapoměl doma převlečnou špici jsem konečně dostal do vzduchu Stinga.

Posledni komentare
24.04.2010 14:58:45: No bylo to dost na rychlo a pozde odpoledne.. myslel jsem ze to bude tak na dva az tri okruhy a rych...
23.04.2010 16:27:34: No to je pěkné a neřekneš.. Tak mi to přeci jen uniklo..smiley${1}
Tentokráte jsem se ocitl na svahu bez era pouze s foťákem a to jen na chvíli při nedělním výletu na kole. Tak alespoň krátké video:)

   video přistání Ascota tady...

      

 Uprostřed týdne se umoudřilo počasí a foukal severák. Tak jsem vyrazil s Martinem do Ratiboře na svah. Konečně jsem osadil Singa! Počasí na je naprosto ideální na zálet. Mírný vítr, skoro žádné turbolence a místy slušná termika. Nahoru jsme museli pěšky, tráva byla podmočená a zůstal jsem stát na prvním hrbu u lesa. Když jsme se vyplazili nahoru, tak mě čekalo nemilé překvapení. Hlavně nezapomenout nabít baterky! Baterky jsou sice nabité, což o to, ale doma u nabíječky zůstala převlečná špice. Martin mi pomohl se stingem nahoru zbytečně (diky Martine) - zálet bude příště... Alespoň jsem protáhnul vzduchem Ocelota. Po chvilce přijel Berťa se zvědavým doprovodem, a o něco později Zdenek, kouknout se na Stinga ve vzduchu. Sice se ukázalo, že léto je jestě hodně daleko a začala být trošku zima, ale i přesto zavládla spokojenost s dobrým lítáním.

další fotky v galérii...

 

1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
 
Filo (C) 2008 -2011