Filipovy modelářské stránky

HomePage

Ne že bych byl byl nějak pověrčivý, ale poslední dobou se mi opravdu "daří".  Tentokráte to byla 13.minuta letu kdy jsem asi ve 200m uslyšel nějaký záludný zvuk a ero se najednou začalo kroutit do vývrtky. Naštěstí pomohla 100% kontra výchylka na křídylkách a zhruba půl směrovky a křídelka jako brzdy vyklopené nahoru. Asi po 2 minutovém boji jsem 2metrovku dostal na zem. Přistání nebylo zrovna na jedničku, ale to mě až tolik nemrzelo.  Zase je co spravovat... nebo spíš přemýšlet o odolnějším křídlu:)

    

 

Čirou náhodou jsem narazil na tyto stránky věnované replikám a rekonstrukcím krásných letade tak zde přidávám odkaz..

a tady je jestě jeden:

 Tak jsem se pustil do oprav třísek, které jsem vyráběl v pátek v Hranicích před Jeti Meetingem. Začal jsem trupem hormoplošníka ve kterém mi vyhorěl neznámo proč regl. Nový regulátor jsem dostal v Hranicich od pana Jelena z Jeti vyměnou za ohořelý tišťák, který jsem si ani nestačil vyfotit. Potěšilo mě, že přežily teměř všechny překližkové přepážky  a ja je nemusím řezat znovu. Baterky to ovšem nerozchodí.. Využil jsem navíc situace a Fiesta bude o 3cm delší - potřebuji se totiž zbavit olova které jsem vozil pod haubnou:) Přední část už mám nahrubo zrekonstruovanou a stačí ji potáhnou 2mm balsou a poté přeplátovat uvnitř trupu. Na vyrobu nyní¨čekají přední sloupky které budou opět slepené ze dvou smrkových lišt.

    

    

        

Černá Zmije je opět ve vzduchu! Po neúspěchu, kdy jsem na každý motor osadil jiným regulátorem jsem byl donucen vykuchat z druhý regl do páru z Laicy, aby motory běžely naprosto stejně. Povedlo se a dvoumotoráček se konečně dočkal střídavěho pohonu a dneska okusil teplotu vzduchu těsně nad obilím.

    odkaz na fotky v galerii  je tady ...

 

 

        

  Došlo na další focení a tak jen dolním další obrázky. Pokoušel jsem se létat co nejníž až jsem začal ohybat trávu co vyrůstala z obilí. Dokonce to jde vidět i na jedné fotce:)

  a tady jsou další fotky ...

        

Laica létá a já jsem s ní velice spokojen. Rozsah rychlostí je obrovský a tak došlo i na focení. Většina fotek je pořizena za letu na 1/3 plynu. Za těch 12min co jsem stačil vybít troje baterky jich brácha pořídil pěknou řádku, tak zde dávám ty nejzdařilejší.

    odkaz na fotky v galerii  je tady ...

Posledni komentare
11.08.2010 09:21:28: Snažil jsem se postavit něco létaveho a zaroveň hezkého.. fotky jsou odsud: http://mapy.cz/#mm=TtTcF...
10.08.2010 03:50:45: Nó, vypadá to moc hezky a to podvečerní slunce dělá pěkné osvětlení. Kde je to focené?
Je léto a já nemám na stranky pořádně čas. Tentokráte jsem ale ukořistil kamerou docela pěkný materiál, který sem dát musím:) 

      

     krátké video  z paluby Diablotina je tady...

Posledni komentare
04.08.2010 07:05:49: to víš Berťa je dobrý pilot - asi možná potají lítá combatysmiley${1}smiley${1}
03.08.2010 15:09:38: Toš dobrý, ten dvouploch byl asi rychlý co?smiley${1}
         V rámci oslav 700.let  Zubří v sobotu 26.června 2010 na místním fotbalovém hřišti byla uspořádána rekonstrukce Velkéj bitvy o pálenicu v Poličnej. Jako předskokan bitvy zalétal též Dan Hrachovec.

tož tady sů fotky...

        Už několik dní je Laica nachystaná k záletu, ale stále foukalo. Včera jsem byl procvičit ruce na svahu a když se k večeru uklidnil vítr, vzal jsem ero a odhodlal se položit jej do vzduchu. Nervozita byla docela značna. Obzvlaště když jsem po prvním odhozu na půl plynu hned přistával. Přitáhl jsem výškovku na trimu, přidal více plynu a krkolomným letem v pravotočivém kruhu nabral výšku na dotrimování. Křídélka chtěla nějaky ten kousek trimu doleva. Nakonec jsem stáhnul dolů trim na výškovce. Laica se svými 420g létá krásně stabilně a má slušný rozsah rychlostí. Dá se lítat i na 1/3 plynu. Při výkrutu nechce ani moc tlačit aby nedělala sudy. Jediná vada na kráse bylo rušení, které jsem zaznamenal 3x za cca 6min. letu. Přisuzuji to regulátoru (lépe řečeno BEC), který výkonově nepokryje spotřebu serv a poklesy napětí na přijímači znamenají ztrátu signálu. Regl půjde do šuplíku nebo z domu a do era pořeším jiný s výkonějším BEC.
         Zajímavé combat video. Jakýsi jižňanský živočich (nejspíš málo snídal) vs. EPP glider.
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
 
Filo (C) 2008 -2011