Filipovy modelářské stránky

HomePage

Deštivé počasí už mi leze krkem. A tak jsem se po delší době pustil zase do stavby Spada. Žebra na horní křídlo jsem měl nachystané od minula a tak stačilo vyřezat stojiny nosníku a pustit se do stavby. Pásnice hlavního nosníku jsou smrkové lišty 2x3 mm. Druhý nosník je balsovy. Tuhý potah před nosníkem je balsa 1,5mm a jen z horní strany. Váha křídla je zatím 23g. Při hledání obrázku s detaily jsem narazil na stavbu o malinko většího bratříčka. Nádhera! Však posuďte sami: 36" SPAD XIII - By Peter Rake

                         

   Jelikož tradiční létání v Kelči za moc nestálo, dokonce i počasí bylo o víkendu proti, tak jsem se vydal po páru dnech do Hranic. K mému překvapení byla účast velmi hojná a opět bylo nač koukat. Přidal jsem se s svou troškou do mlýna a provětral Laicu a Diablotina. Sluníčko pořádně peklo a ve stínku bylo narváno. Nicméně se létalo vlekalo o závod. Několikrát došlo i seskoku RC paraganů. Na večer se počasí krásně uklidnilo a tak dokud šlo vidět bylo ve vzduchu pořád plno.. akce se opravdu vydařila..:) Jelikož jsem s sebou neměl foťák, tak kvalita fotek za moc nestojí.  I přesto několik z mobilu je  je tady ...

   Se spožděním přidávám fotky z Janové u Vsetína, kde se setkali příznivci klasické stavby. Soutěž probíhla dle přísných pravidel SAM 78 pro historické modely. Účastníků bylo spousta a bylo nač koukat. Všude přítomná vůně étheru jen umocňovala atmosféru:)

odkaz na fotky v galerii  je tady ...

Posledni komentare
17.06.2011 20:55:28: No to vis ze me to laka.. ale jeste jsem nedal dohromady hornoplosnika a mam porad rozestaveneho toh...
16.06.2011 22:31:01: Pěkné éra... A co ty, kdy neco takové postavíš?smiley${1}

   Sobota byla ve znamení silného severniho místy až krutě studeného větříku. Ten se ale stáčel mésty na západní a tak bylo v kotliku v Ratiboři postaráno o velmi slušný bigbeat:) Nicméně jarní termika zafungovala a tak jsme si nádherně poletali. Místy přišel nějaky ten černější mraček a tak to bylo na výkruty přes celou oblohu bez ztráty rychlosti i výšky.. prostě paráda! Přizemní turbolence od stromů byly trošku strašákem na přistání, ale nenechali jsme se vyvést z míry a s chladnou hlavou přistáli jako do peřin. Radosti z dobrých přistání, jak  je vidět na fotce, není nikdy dost a tak jsem to oslavili a rozebrali v hospudce Za vodou. Tentokrate jsme dali i particku Biliardu a kulecniku..

   Čas utíká jako voda a mě ani nepřišlo že aerovleky v Holešově jsou už tento víkend. Naštěstí se mi připomenul Zdeněk na Skypu a tak jsme vyrazili na jih za troškou slunce. Ve ValMezu se honily přeháňky a ráno pršelo, ale předpověď slibovala lepší počasí.. Po příjezdu do Holešova to vypadalo zpočátku bledě, ale zástupy letadel dávaly naději. Po páru kapkách se nebe umoudřilo a bylo opravdu nač koukat. Škoda jen že baterky ve foťáku byly jineho názoru.

odkaz na fotky v galerii  je tady ...

fotky a videa na stránkach LMK Holešov tady ...

   O víkendu se opět ukázalo krásné počasí a pamatovalo i na modeláře. Foukalo stabilně kolem 8m/s. Tentokráte jsme využili pozvání od Jirky Šindlera a vydali se do Oder. Přijeli také synci z Polska, takže bylo na svahu pořadně narváno a místy bylo husto i ve vzduchu. Létalo se parádně, počasí nezklamalo. Bohužel se to neobešlo bez karambolů.. Jirka rozklížil odtokovku na Vampírovi a Zdeněk udělal značku na levem křídlu. Jinak se nám smůla vyhýbala.

    odkaz na fotky v galerii  je tady ...

Poslední únorový víkend se konečně počasí umoudřilo a ja měl nutkání jít si zalítat. V neděli ráno zvoní telefon a ja zjištuji že nejsem sám koho to láka na svah. Na kopec jsme vyrazili v již tradiční sestavě. Ja , Zdenek a Martin. Počasí bylo krásné, ale podmíky se ukázaly spiše slabé. Provětral jsem Zeffiroso, červená na spodní strnaně křídla jde krásně vidět:) Občas jsem i nesportovně použil motor. Ale ouha.. zapomněl jsem přeprogramovat brzdu na motoru a vrtule pořádně brzdila. Tak jsem to řešil stoupánim do nulové rychlosti zakončené zvratem, abych docílil sklopení vrtule. Zdenek přes zimu reinkarnoval Vikinga a tak došlo na opakovaný zálet. Ten se povedl na jedničku a Viking opět nádherně létá. Snad už jen dodat, že zahajení sezony pokračovalo i po odjezdu ze svahu a to až do jedné hodiny ranní.. takže jsem zahájili opravdu zodpovědně!

    

Posledni komentare
02.03.2011 12:35:05: JJ, tak sa musísmiley${1}

Ve výprodeji od Pelikána jsem přišel ke stavebnici rychlejšího větroně Filip 400 sport. Koncepce tohoto modelu je poněkud starší, nicméně vetší bratr ve velikosti "600", se kterám jsem také nějakou dobu létal, měl velmi dobré vlastnosti. Stavebnice vypadala hezky, ale vzhledem ke zkušenostem a mému stylu létání jsem byl nucen provést vyztužení trupu uhlíkovým rowingem. Také jsem vyplnil uložení čepů křídel v trupu mikrobalony. Další upravou byla výměna nylonových šroubu na vyškovce za větší. Ty ze stavebnice byly děsivě malé. Zvažuji výrobu celé nové výškovky - stávající mi přijde příliš pružná a náchylná k flutteru. V modelu je osazen Roton 300 s vrtulí 11/6". Baterie bude tříčlánek 1800mAh. Pokud to bude málo příjde na řadu čtyřčlánek a menší vrtule - to by měl být příklon kolem 0,5kW.

     

1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
 
Filo (C) 2008 -2011